Sławno: „Do szopy hej pasterze”

Cztery zespoły śpiewacze wystąpiły w bożonarodzeniowym koncercie, który odbył się 28 grudnia w kościele w Sławnie. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy oraz mniej znane pastorałki. Chórzyści w tym samym składzie wystąpią 6 stycznia w Kiszkowie.

We wspólnym kolędowaniu w Sławnie wzięły udział: Schola Millenium działająca przy parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie pod dyrekcją Patryka Gadzińskiego, Chór Parafialny Sursum Corda z Wilczyna pod dyrekcją Kamila Trzebińskiego, Zespół wokalny z Kłecka oraz Chór Parafialny Millenium ze Sławna. Na skrzypcach gościnnie akompaniowała Yuno Kikuchi z Japonii. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wspólnie z chórzystami zaśpiewać najstarsze polskie kolędy oraz posłuchać mniej znanych pastorałek w nowych aranżacjach. Było też słowo o historii i autorach bożonarodzeniowych pieśni. Organizatorami świątecznego koncertu były: parafia w Sławnie oraz Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne „Millenium”. Warto dodać, że Chór Millenium powstał trzy lata temu i ma już na swoim koncie wygrany konkurs piosenki religijnej oraz udział w międzynarodowym konkursie kolęd. Już dziś zapraszamy na kolejny koncert. Chórzyści wystąpią 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele w Kiszkowie po Mszy św. wieczornej.

1 stycznia 2020