Słupca: w rocznicę kanonizacji

W pierwszą rocznicę kanonizacji papieża Jana Pawła II wierni z parafii pw. bł. Michała Kozala BM oraz pielgrzymi uczestniczyli w wieczornicy poświęconej temu wydarzeniu. Uczestnikom towarzyszyły relikwie świętego papieża.

Organizator spotkania ks. kan. Hieronim Szczepaniak przygotował projekcję fragmentów filmu z kanonizacji, jak również pokaz fotografii słupeckiej pielgrzymki na to wydarzenie. Kapłan udzielił też wiernym błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II. Odśpiewano Apel Jasnogórski, zapalono znicze przy obelisku św. Jana Pawła II. – Spotykamy się w rocznicę kanonizacji papieża Jana Pawła II i jego poprzednika papieża Jana XXIII. Mija dokładnie rok od tej ważnej chwili. Czas płynie bardzo szybko. My pragniemy przypomnieć sobie te chwile, przeżyte w Rzymie – delegacja z Słupcy pojechała na te uroczystości. Pamiętamy ubiegłoroczne wydarzenia w kościele św. Wawrzyńca – Mszę św. i koncert. Dziś wrócimy, choć na chwilę, do tamtych chwil. To nasze spotkanie jest podziękowaniem św. Janowi Pawłowi II za to, że od roku, już jako święty, wspiera nas swymi łaskami, że możemy do niego jak do ojca zwracać się w naszych prośbach i podziękowaniach – mówił proboszcz. Wieczorne spotkanie ubogacił koncertu w wykonaniu Miejskiego Chóru Kanon pod dyrekcją Agaty Gierłowskiej.

KR
Fot. K. Rybicka