Słupca wdzięczna za świętość papieża

Pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia i z licznym udziałem wiernych świeckich oraz przedstawicieli władz dziękowano w Słupcy za świadectwo świętości Jana Pawła II. Mszy św. odprawionej w kościele pw. bł. Michała Kozala towarzyszył koncert pieśni o papieżu Polaku.

Dziękczynna Msza św. sprawowana była w rocznicę urodzin świętego papieża i obok mieszkańców Słupcy zgromadziła wiernych z całego dekanatu. Obecni byli także przedstawiciele władz lokalnych i państwowych z wicemarszałkiem Sejmu RP Eugeniuszem Grzeszczakiem na czele. W homilii bp Wojtuś podzielił się osobistym świadectwem o Janie Pawle II. Jak wspominał, jako student uczestniczył w wykładach przyszłego papieża, później zaś, będąc rektorem gnieźnieńskiego seminarium duchownego, a następnie biskupem, pilnie wsłuchiwał się w jego nauczanie. Takiego wsłuchiwania się w słowa świętego papieża i dzisiaj potrzeba. „Musimy  przypominać sobie słowa, które do nas głosił jako głowa Kościoła i Namiestnik św. Piotra, a także  pogłębiać Jego nauczanie i rozwijać myśli, które nam pozostawił” – mówił biskup senior. Eucharystię koncelebrowali księża z dekanatu słupeckiego z dziekanem ks. kan. Hieronimem Szczepaniakiem. Po Mszy św. odbył się koncert pieśni o św. Janie Pawle II w wykonaniu Julii i Grzegorza Kopala – artystów z Poznania. Na zakończenie zaś w otaczającym kościół Parku im. Jana Pawła II rozbłysło światełko do nieba.

5 czerwca 2014