Słupca: wspomnienie bł. Michała Kozala

Tradycyjnie w połowie czerwca parafia pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy świętowała wspomnienie swojego patrona oraz rocznicę jego beatyfikacji, która miała miejsce 14 czerwca 1987 roku w Warszawie. Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski.

Gnieźnieński biskup pomocniczy udzielił także sakramentu bierzmowania młodzieży. Zwracając się do bierzmowanych, a także ich rodziców, świadków i wszystkich wiernych, wskazał  na Chrystusa w Trójcy Jedynego, który pozwala człowiekowi odkrywać tajemnicę Boga – Boga, który nie chce być sam. „Bóg jest miłością i chce się nią dzielić. Bóg tak umiłował świat, że Syna swego dał. Oznacza to, że każdy uczeń Chrystusa powołany jest do życia w miłości, aby dawać siebie innym. Kiedy zrozumiemy tę tajemnicę, to zrozumiemy wszystkich tych ludzi, którzy przez dwa tysiące lat idą za Chrystusem właśnie po to, aby dzielić się miłością. Wśród tych ludzi są także święci” – mówił bp Wętkowski wskazując na przykład bł. Michała Kozala i św. Jana Pawła II, którego obraz poświęcił na początku Mszy świętej. Zachęcił również młodych, by nauczyli się dawać siebie innym. „Wy także – mówił – musicie nauczyć się dawać miłość innym, ale by to było uczciwe trzeba najpierw mieć uporządkowane życie. Trzeba mieć porządek, który będzie nas ratował w sytuacjach trudnych. Jak powiedział św. Benedykt: zachowaj porządek, a porządek zachowa ciebie. Czym jest ten porządek – to przykazania, które Mojżesz otrzymał od Boga” – podkreślił biskup pomocniczy gnieźnieński. Święto parafii było jak zawsze okazją do integracji wspólnoty parafialnej i zabawy podczas odpustowego festynu w parku im. Jana Pawła II. Świętowanie zakończył Apel Jasnogórski i pokaz sztucznych ogni.

KR
Fot. K. Rybicka