Słupca: XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz czternasty odbył się w Słupcy Przegląd Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 19 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM zaśpiewało sześć zespołach chóralnych, które oklaskiwała licznie zebrana publiczność.

Zaproszenie do udziału w kolędowaniu przyjęli: po raz pierwszy Chór Męski – Towarzystwo Śpiewacze „Dzwon” z Gniezna oraz Gnieźnieński Kameralny Zespół Męski pod dyrekcją Romana Nowaka. Pierwszy raz Słupca gościła także Chór „Bel Canto” z Lądku z dyrygentem Grzegorzem Cierzniakiem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych do Słupcy przybył także Chór „Hemantus” z Mogilna z dyrygentem Sławomirem Paluchem oraz Chór „Kantata” ze Strzałkowa z dyrygent Arletą Adamczyk. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy – Miejskiego Chóru „Kanon” z dyrygent Agatą Gierłowską.

Prawie dwugodzinny koncert upłynął w ciepłej, świątecznej atmosferze, a poziom prezentowanych kolęd, pastorałek i bożonarodzeniowych piosenek był niezwykle wysoki. Uczestnikom i słuchaczom dziękował m.in. proboszcz goszczącej chóry parafii ks. Hieronim Szczepaniak.

Fot. K. Rybicka

21 stycznia 2014