Spotkanie DROGI

Wspólnoty neokatechumenalne z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkały się 15 kwietnia w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego z abp. Wojciechem Polakiem. „Jesteście ważni, jesteście chciani, jesteście potrzebni” – mówił Prymas Polski.

Na spotkanie do kościoła pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie przyjechali członkowie Neokatechumenatu z Inowrocławia, Chodzieży, Wrześni, Wągrowca i parafii gnieźnieńskich. Każda ze wspólnot przedstawiła krótko swoją historię, działalność, podzieliła się radościami i bolączkami codziennego ewangelizacyjnego trudu. Był to też czas osobistych świadectw, wspólnotowej modlitwy i słuchania Słowa Bożego. Dziękując wszystkim za obecność, ale także za codzienną posługę we wspólnotach parafialnych, abp Wojciech Polak podkreślił, że wspólnoty neokatechumenalne są ważną częścią Kościoła gnieźnieńskiego. „Jesteście ważni, jesteście chciani, jesteście potrzebni” – mówił. Podzielił się też z obecnymi doświadczeniem niedawnego pobytu w Ziemi Świętej, gdzie uczestniczył w Międzynarodowej Konwiwencji Drogi Neokatechumenalnej z udziałem 150 biskupów z całego świata oraz inicjatorów Drogi Kiko Argüello, Carmen Hernandez i o. Mario Pezzi. Wraz z abp. Wojciechem Polakiem w Domus Galilaeae na Górze Błogosławieństw, gdzie dni skupienia się odbyły gościli z Polski m.in.: bp Zbigniew Kiernikowski, bp Andrzej Dziuba i bp Andrzej Siemieniewski oraz odpowiedzialni za Drogę w naszym kraju. Na koniec gnieźnieńskiego spotkania Prymas udzielił wszystkim obecnym uroczystego błogosławieństwa zapewniając o życzliwości i modlitwie oraz sam o modlitwę prosząc.

Fot. ks. M. Kulczynski

17 kwietnia 2015