Spotkanie samorządowców z miast i miejscowości papieskich

Kilkudziesięciu prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz samorządowców z miast i miejscowości papieskich uczestniczyło 16 stycznia w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Obecny był także Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Spotkanie odbyło się w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Uczestniczyli w nim także m.in.: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył modlitwie i powitał zebranych, dziękując w sposób szczególny za obecność ks. prof. Bogdana Pracha, rektora Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie. Zebrani mieli okazję zapoznać się z ubiegłoroczną działalnością Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którą przestawił przewodniczący zarządu ks. Dariusz Kowalczyk. Życzenia w imieniu fundacji złożyli stypendyści – Wiktoria Smolarek i Mateusz Lengiewicz, a także – w imieniu stypendystów z Ukrainy – Maksym Laskowski, który uczy się w Liceum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie. W imieniu gości życzenia złożył Antoni Szlagor, burmistrz miasta Żywca. Na zakończenie życzenia złożył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Pobłogosławił również opłatki, którymi przełamali się obecni. Wydarzenie uświetnił Chór Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod dyrekcją Agnieszki Kowalik.

Doroczne spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów i wójtów z miast i miejscowości papieskich organizowane przez Fundację „Dzieło Nowego tysiąclecia” odbywa się zwykle w siedzibie Sekretariatu KEP. W tym roku, z uwagi na remont, zorganizowane zostało w domu Arcybiskupów Warszawskich. W spotkaniu uczestniczył także prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

B. Kruszyk za KAI
Fot. FDNT