Spotkanie z klerykami i ich rodzinami

Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem spotkali się w niedzielę 29 września w budynku Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, ks. bp. Radosławem Orchowiczem oraz przełożonymi seminaryjnymi. Była to dobra okazja, aby bliscy kleryków mogli lepiej poznać mury gnieźnieńskiego seminarium, poznać się nawzajem i z księżmi biskupami oraz moderatorami. Podczas spotkania przełożeni przybliżyli historię PWSD w Gnieźnie, zaznajomili rodziców z przebiegiem formacji w ASD w Poznaniu, ukazali rolę wspierania powołań kapłańskich oraz wyjaśnili na czym polega działalność Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG. Ukazali też, jak rodzice i najbliżsi mogą wspierać kleryka w jego formacji. Centralnym punktem dnia była Msza św. celebrowana w kaplicy Zwiastowania NMP. W homilii abp Wojciech Polak przypomniał, że kapłaństwo i służba kapłańska mają swoje źródło w byciu chrześcijaninem – to nasza pierwsza tożsamość, z której wypływają wszelkie dalsze posługi.

Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej
29 września 2024