Staw: Fatima misyjnie

Na zakończenie Tygodnia Misyjnego w parafii w Stawie z przedstawieniem o objawieniach fatimskich gościły dzieci z ogniska misyjnego działającego w szkole podstawowej w Golinie. Sztukę przygotowano w ramach obchodów niedawnego Roku Fatimskiego.

Rok ogłoszono z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Włączając się w jego obchody uczniowie golińskiego ogniska misyjnego, pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, przygotowali kilka miesięcy temu spektakl przypominający o tych pamiętnych wydarzeniach. Wystawili go najpierw w swoim kościele parafialnym, a w niedzielę 29 października, na zaproszenie ks. Krzysztofa Matuszaka, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie, zaprezentowali tamtejszej wspólnocie parafialnej. Okazją było zakończenie Tygodnia Misyjnego. W spektaklu noszącym tytuł „Spotkanie z piękną Panią z Nieba” opowiedzieli o reakcjach ówczesnej ludności na objawienia oraz o cudach, jakie w tym czasie dokonały się na oczach wielu niedowiarków. Przypomniały też wezwanie Matki Bożej, by się nawracać i każdego dnia odmawiać modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. To wezwanie jest wciąż aktualne.

P. Ciesielski

30 października 2017