Strzałkowo: gimnazjaliści po kolędzie

Parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie po raz kolejny włączyła się w kolędowanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku misyjni kolędnicy zbierali datki dla swoich rówieśników w Indiach. Dziękowali śpiewem i specjalnie przygotowaną pamiątką.

Kolędowali uczniowie strzałkowskiego gimnazjum im. J. Korczaka należący do szkolnego koła misyjnego i parafialnego duszpasterstwa młodzieży „Kotwica”. Przedsięwzięcie zorganizowano już po raz jedenasty. Odbyło się tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego. Młodzi ludzie najpierw uczestniczyli w Mszy św., a po jej zakończeniu, podzieleni na trzy grupy, ruszyli pod strzałkowskie strzechy. Wszędzie prezentowali krótki program artystyczny, opowiadali o celu zbiórki i w podzięce za gościnę i składane ofiary zostawiali specjalnie przygotowaną pamiątkę. Zawiatli też do strzałkowskich księży oraz matek różańcowych. Dziś dziękują za złożone datki, które przekazane zostaną na misyjne konto, a także wszystkie uśmiechy i słodkości.

BK
Fot. arch. ks. M. Grupa