Strzałkowo: poświęcenia pomnika Dziecka Utraconego

W przeddzień Uroczystości Zwiastowania NMP i w Narodowy Dzień Życia na cmentarzu parafialnym w Strzałkowie odbyła się uroczystość poświęcenie pomnika Dziecka Utraconego, którego dokonał proboszcz parafii ks. kan. Józef Warczak. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji rodziców dzieci utraconych oraz dzieci poczętych a nienarodzonych, aby mogły przyjść na ten świat i zakończoną nabożeństwem do Świętej Rodziny. Podczas homilii ksiądz proboszcz podkreślił, jak ważne, szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości jest ludzkie życie, jego świętość od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. na parafialnym cmentarzu nastąpiło uroczyste poświęcenie pomnika, który powstał dzięki zaangażowaniu strzałkowskich parafian.

25 marca 2022