Strzałkowo: świąteczna akcja młodych

Zarówno dzieci, jak i ludzie samotni ze Strzałkowa otrzymują w tym roku prezenty od miejscowych parafian. Duszpasterstwo Młodych „Kotwica” zorganizowało nietypową akcję, mającą na celu nie tylko pomoc, ale również sprawienie radości najbardziej potrzebującym. Na ustawionym w kościele drzewku zawisło 50 papierowych kotwiczek z imionami i wiekiem dzieci oraz kolejnych 50 z imionami osób starszych i samotnych. Parafianie wybierając dowolną kotwiczkę, przygotowywali świąteczną paczkę dla konkretnej osoby. „Nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem ofiarodawców” – mówi ks. Michał Grupa, duszpasterz miejscowej młodzieży. – „Wszystkie kotwiczki znikały jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu mogliśmy pomóc bardzo konkretnie ludziom, z którymi na co dzień żyjemy”. Gotowe prezenty, złożone w kościele, młodzież rozwiezie do osób potrzebujących tuż przed Wigilią.

Zapraszamy DM Kotwica Strzałkowo

MB