Strzelce: misyjne kolędowanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach kolędowali na rzecz swoich rówieśników z Indii. Z gwiazdą, kolędą i życzliwym słowem odwiedzili mieszkańców Zacharzyna, Wymysławia, Rataj, Strzelec i Strzelęcina.

W tym roku „po kolędzie” wyruszyło aż osiem barwnych grup. Dzieci uczą się na co dzień w Szkole Podstawowej w Strzelcach, a mieszkają na terenie parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży i parafii pw. św. Józefa w Raczynie. Mali kolędnicy sami przygotowali swoje stroje i rekwizyty. Odwiedzając kolejne domy składali domownikom noworoczne życzenia,  prezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Superczyńskiej i wręczali drobne pamiątki misyjnego kolędowania. W zamian zostali obdarowani słodkimi upominkami i datkami, które przeznaczone zostaną w tym roku na pomoc dzieciom z Indii. Misyjne kolędowanie, w które włączyli się uczniowie ze Strzelec, potrwa do 6 stycznia i odbywa się pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W ubiegłym roku polskie dzieci zbierały datki na pomoc dzieciom z Konga, a wcześniej z Wietnamu.

4 stycznia 2015