Strzyżewo Paczkowe: kapliczka poświęcona

Matka Boża na powrót czuwa u zbiegu dróg prowadzących do Jastrzębowa i Strzyżewa Paczkowego. Odrestaurowana niedawno skromna kapliczka została bardzo uroczyście poświęcona w niedzielę 19 października.

Kapliczkę wystawił w 1991 roku ks. Stanisław Karabasz, ówczesny proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jastrzębowie. Z biegiem czasu uległa znacznym zniszczeniom. Niedawno, z inicjatywy obecnego proboszcza parafii ks. kan. Krzysztofa Woźniaka, miejscowych władz oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie Paczkowym, kapliczka została odrestaurowana, a na cokole stanęła nowa figura Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Zdarzy się jeszcze, że dawnym zwyczajem przejeżdżający uczynią przy niej znak krzyża, a miejscowi zatrzymają się na krótką modlitwę.

Fot. Arch. G. Jastrzębska

22 października 2014