Stypendyści FDNT ponownie w Gnieźnie

Po raz drugi w archidiecezji gnieźnieńskiej, tym razem z Gnieźnie, odbywa się obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przyjechało około 60 studentów z całej Polski.

W tym roku ze względu na pandemię wakacyjne spotkania stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbywają się w różnych terminach i miejscach. W połowie lipca w Powidzu k. Gniezna gościli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji toruńskiej. Teraz do miasta św. Wojciecha przyjechali studenci.

Obóz rozpoczął się w czwartek 19 sierpnia i potrwa do soboty 21 sierpnia. Towarzyszy mu wezwanie „Nie lękajcie się”. Pierwszego dnia, po koniecznych formalnościach, studenci uczestniczyli w spotkaniach w grupach, a wieczorem w Mszy św., podczas której homilię wygłosił ks. Radosław Kaźmierski, dotychczasowy koordynator FDNT w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Dziś dalszy ciąg obozowego programu. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach „Jak pokonać lęk w codziennym życiu?”, a wieczorem spotkają się z Barbarą Turek, która na różnych forach, bezpośrednio i online, przekonuje, że mimo trudności i ograniczeń, także fizycznych (jest osobą niepełnosprawną) można „z życia brać pełnymi garściami”, a wiara w Boga nie jest tylko teorią czy hobby. W międzyczasie studenci zwiedzą Gniezno i będą uczestniczyć w Mszy św.

Obóz zakończy się w sobotę, kiedy ze stypendystami spotka się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Lipcowy obóz w Powidzu i obecny w Gnieźnie nie są jedynymi spotkaniami stypendystów FDNT w archidiecezji gnieźnieńskiej. We wrześniu do Gniezna przyjadą jeszcze maturzyści. Również to spotkanie będzie miało charakter międzydiecezjalny.

B. Kruszyk KAI
Fot. FB FDNT