Stypendyści formacyjnie

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia uczestniczyli w Gnieźnie w kolejnym spotkaniu formacyjnym. W gościnnym domu sióstr pallotynek, razem z duszpasterzem ks. Piotrem Halczukiem, modlili się i rozważali, czym jest krzyż dla wierzącego człowieka.

Zorganizowane 21 marca spotkanie było kontynuacją poprzedniego, październikowego, które poświęcone było Światowym Dniom Młodzieży i ich symbolom – krzyżowi i ikonie Matki Bożej. Tym razem dodatkową motywacją do refleksji nad krzyżem był temat trwającego roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, którego symbolem jest właśnie krzyż. Młodzież po krótkiej katechezie pracowała w dwóch grupach, zastanawiając się, co dla każdego z nich oznacza krzyż i czym jest dla człowieka wierzącego. Wcześniej przestudiowała nauczanie św. Jana Pawła II o krzyżu. Był również czas na integrację i wspólną modlitwę. Spotkanie zakończyła Msza św. pod przewodnictwem duszpasterza stypendystów ks. Piotra Halczuka, na zakończenie której młodym podarowano krzyże.

BK

22 marca 2015