Św. Michał Archanioł w Gnieźnie

Trwa nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano. Figura przebywać będzie w parafii pw. św. Michała Archanioła do 25 września. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, Mszach św. i modlitwy indywidualnej.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 roku przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami.

Fot. FB parafia pw. Michała Archanioła w Gnieźnie

24 września 2019