Święto małżeństw u Kozala

W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu cały Kościół jest zaproszony do wpatrywania się w przykład przez Świętą Rodzinę z Nazaretu. We wspólnocie parafialnej pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski.

Biskup pomocniczy gnieźnieński podkreślał w homilii wartość rodziny, szczególnie w czasach, w których żyjemy oraz przypomniał o odpowiedzialności jaka ciąży na małżonkach. Po homilii blisko 180 par małżeńskich odnowiło swoje przyrzeczenia, które złożyli wobec Boga i współmałżonka w dniu ślubu. Po zakończonej Mszy świętej, na wszystkich czekała muzyczna niespodzianka przygotowana przez ks. Sylwestra i ks. Rafała Szwajcę i ks. Maksymiliana Wójtowicza. Obecni mieli okazję posłuchać piosenek związanych z Bożym Narodzeniem, nauczyć się góralskich pastorałek oraz włączyć w śpiew najpiękniejszych polskich kolęd.

Fot. parafia pw. bł. Michała Kozala

31 grudnia 2018