Święto małżeństw w Margoninie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie blisko 100 par małżeńskich odnowiło swoją ślubną przysięgę. Podobne uroczystości odbędą się w styczniu i w lutym w dziewięciu innych parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej.

Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś, a homilię wygłosił ks. kan. Franciszek Jabłoński z duszpasterstwa rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej. W swoim słowie podkreślił znaczenie wspólnie przeżywanej przez małżonków Eucharystii, która umacnia, daje siłę do trwania i zmagania z codziennością. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. bp Bogdan Wojtuś udzielił parom małżeńskim indywidualnego błogosławieństwa. Małżonkowie otrzymali też materiały przygotowane przez Referat Rodzin „Życie małżeńskie uczynić Eucharystią”. Wspólna modlitwa była także okazją do dorocznego spotkania doradców życia rodzinnego i małżeńskiego z dekanatu chodzieskiego. Podobne uroczystości odbędą się w styczniu i w lutym 2019 roku w następujących parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej:

5 stycznia – parafia pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie
6 stycznia – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni
12 stycznia – parafia pw. Matki Miłosierdzia w Gnieźnie
13 stycznia – parafia pw. Wniebowzięcia NMP oraz parafia pw. św. Jakuba w Wągrowcu
27 stycznia – parafia pw. NMP Wniebowziętej w Dąbrówce Kościelnej
1 lutego – parafia pw. św. Katarzyny w Opatówku
3 lutego – parafia pw. św. Mateusza w Lubczu
10 lutego – parafia pw. św. Bonawentury w Pakości.

12 grudnia 2018