Święto Młodych w Strzałkowie

Ponad dwustu młodych ludzi spotkało się 20 września w Strzałkowie na dorocznym Święcie Młodych. Spotkanie organizowane jest z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W tym roku stanowiło przygotowanie do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Do tej pory popularna „Kostka” odbywała się zawsze w Inowrocławiu. W tym roku formułę świętowania zmieniono, dzieląc archidiecezję gnieźnieńską na regiony, gdzie spotkania się odbyły. Gospodarzem jednego z nich była parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie. Z uczestnikami spotkania spotkali się m.in. dziekan strzałkowski ks. kan. Józef Warczak i diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski. Młodzi ludzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Do twarzy pani w tej masce” oraz przeszli w marszu ulicami Strzałkowa deklarując swoje przywiązanie do wiary i wartości chrześcijańskich. Uczestniczyli również w Mszy św., a później bawili się na koncercie. Tegoroczne Święto Młodych było przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. Spotkania odbyły się także w Gnieźnie i Inowrocławiu.

Fot. P. Woźniak/TwojaSłupca

23 września 2014