Święto na Winiarach

Gnieźnieńska parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego świętowała 35. rocznicę istnienia. Modlitewne dziękczynienie poprzedził parafialny festyn rodzinny zorganizowany w sobotę na przykościelnym placu.

Chociaż dekret o powołaniu parafii został podpisany przez kard. Stefana Wyszyńskiego 12 maja 1981 roku, to jednak dopiero 30 sierpnia parafia zaczęła rzeczywiście funkcjonować. Właśnie wówczas miało miejsce poświęcenie kaplicy, tabernakulum i krzyża misyjnego oraz odprawiona została pierwsza Msza święta. Po 35 latach wspólnota na Winiarach dziękuje i wspomina te wydarzenia. Świętowanie rozpoczęło się już w sobotę 27 sierpnia, kiedy to przy kościele odbył się parafialny festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Na uczestników czekały gry, zabawy i zawody sportowe. Zabrzmiała też specjalnie skomponowana na tę okazję piosenka, a w niebo poszybowało 35 balonów. W niedzielę, przy relikwiach bł. Radzyma Gaudentego, sprawowana była rocznicowa Msza św., podczas której dziękowano również za tegoroczne plony.

Fot. K. Drzewiecki

29 sierpnia 2016