SWPK w Licheniu

Kilkuset członków działającego w archidiecezji gnieźnieńskiej Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich pielgrzymowało 19 września do sanktuarium maryjnego w Licheniu. Wspólnie z pielgrzymami u Matki Bożej Bolesnej modlił się bp Krzysztof Wętkowski.

Msza św. w licheńskiej bazylice stanowiła punkt centralny dorocznej pielgrzymki członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Witając wszystkich na początku liturgii biskup pomocniczy gnieźnieński podziękował im za codzienne wsparcie, którego udzielają kapłanom, a które wyraża się poprzez modlitwę, słowo i czyn. W homilii, nawiązał do czytanej tego dnia w liturgii słowa przypowieści o siewcy. Jak mówił, postępowanie siewcy rzucającego ziarno w miejsca, w których się ono zmarnuje, jest wedle ludzkiego wyobrażenia nierozsądne. Jednak w taki właśnie sposób odsłania się przed nami Boski Siewca, którego miłość do nas wyraża się w takim właśnie postępowaniu – w niewyobrażalnej hojności. „Przyjęcie ziarna słowa zależy od przygotowania słuchacza. I to jest wielki obszar dla kapłańskiej działalności. Przygotować ludzkie serca do przyjęcia słowa. Ta praca wymaga od kapłanów cierpliwości i wytrwałości, ale wymaga też pokory” – mówił bp Wętkowski.

Wspólnie z biskupem pomocniczym Mszę św. celebrowali przybyli z pielgrzymami księża opiekunowie parafialnych grup SWPK. Obecny był także asystent kościelny stowarzyszenia ks. kan. Tadeusz Nowak oraz prezes zarządu ks. kan. Robert Nurski.

Fot. ks. P. Kowalski

20 września 2015