Szafarze już umocnieni

Ponad osiemdziesięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i kandydatów do tej posługi uczestniczyło w drugi weekend Wielkiego Postu w rekolekcyjnym spotkaniu w Rościnnie. Nauki głosił ks. Grzegorz Korczak, egzorcysta archidiecezji łódzkiej.

Do posługi prowadzącego nawiązywały też głoszone przez niego konferencje. Ks. Korczak mówił m.in. o istocie i przebiegu egzorcyzmu, zachęcał do podjęcia większego wysiłku na drodze realizacji powołania i jednocześnie właściwego rozumienia wiary. Przestrzegał też przed relatywizmem moralnym i wyłączaniem się z życia codziennego. Radził również, aby z życiowym rachunkiem sumienia nie czekać, aby nie odkładać na później analizy swojego życia, ale zrobić ją właśnie teraz. Konferencjom towarzyszyła modlitwa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szafarze zawierzyli też siebie i bliskich Matce Bożej.

Fot. R. Basiński

3 marca 2015