Szafarze modlili się w Licheniu

Nadzwyczajni szafarze komunii świętej modlili się 20 września u Matki Bożej Licheńskiej. W sobotę 4 października do Bolesnej Królowej Polski pielgrzymować będą wraz z bp. Krzysztofem Wętkowskim członkowie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

W Licheniu zgromadziło się ponad 1700 szafarzy wśród których była także kilkunastoosobowa grupa z archidiecezji gnieźnieńskiej wraz z duchowym opiekunem ks. kan. Franciszkiem Jabłońskim. Mężczyźni wysłuchali konferencji ks. dr. Krzysztofa Ory z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp. seniora Stefana Cichego z diecezji legnickiej, który zachęcał szafarzy do ciągłego pogłębiania wiedzy religijnej m.in. poprzez regularne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Po Mszy św. szafarze modlili się modlitwą różańcową. Przed jej rozpoczęciem sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary ks. Maciej Będziński zachęcał szafarzy do włączenia się w misyjne dzieło Kościoła.

BK

22 września 2014