Szamocin: bracia jubileuszowo

W najbliższą sobotę Towarzystwo św. Wojciecha świętować będzie jubileusz ćwierćwiecza istnienia. Koło parafialne w Szamocinie obchodzi dodatkowo 10-lecie działania w lokalnej społeczności. Świętowało 15 września we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Uroczystą Mszę św. celebrował ks. kan. Tomasz Głuszak, asystent diecezjalny Towarzystwa św. Wojciecha. Po uroczystej Eucharystii bracia spotkali się na plebanii, gdzie wspominali ostatnie lata działalności, a także omówili program spotkań na najbliższy rok. Warto dodać, że do szamocińskiej wspólnoty braci chce dołączyć czterech nowych chętnych. Uroczyste poświęcenie płaszczy dla nowych braci odbędzie się tradycyjnie podczas dorocznych obchodów świętowojciechowych w Gnieźnie.

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, w katedrze gnieźnieńskiej członkowie Towarzystwa św. Wojciecha z archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej dziękować będą za 25-lecie działalności. Uroczystości rozpocznie Msza św. sprawowana w południe w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, który przed laty również był duchowym opiekunem bractwa. Po Eucharystii przewidziano okolicznościową akademię w auli gnieźnieńskiego seminarium duchownego.

16 września 2015