Szamocin: w różańcu siła

Październik to miesiąc różańca, ale w tym roku także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Do połączenia jednego z drugim zachęcają dzieci z Ogniska Misyjnego w Szamocinie, które nagrały specjalny film z przesłaniem o podjęcie szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy, a także odnowienie róż różańcowych w szeregach ognisk misyjnych.

„Każdy z nas ma świadomość ogromu pracy misjonarzy, ich trosk, niepewności, zmęczenia, a nawet czasami zniechęcenia. Niech nasza modlitwa pomoże im w codziennym wypełnianiu powierzonych obowiązków, doda siły do pracy misyjnej i towarzyszy im w trudnych chwilach” – zachęcają mali misjonarze z Szamocina.

Film jest zachętą kierowaną do innych ognisk misyjnych w Polsce, by odnowiły w swoich szeregach róże różańcowe, ale jest także zaproszeniem do wszystkich, by w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym ze szczególną gorliwością modlić się za tych, którzy z dala od domu i Ojczyzny, niekiedy w bardzo trudnych warunkach, wypełniają misyjny nakaz Jezusa: „idźcie i czyńcie uczniami”.

Szamocińskie Ognisko Misyjne działa przy tamtejszej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej i parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych. W nagraniu małym misjonarzom pomogli: opiekunka ogniska Justyna Borucka i wikariusz ks. Przemysław Robaszkiewicz.

9 października 2019