Szczepanowo: poświęcenie sztandaru

Abp senior Henryk Muszyński poświęcił sztandar Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczepanowie. „Sztandar ucieleśnia wszystkie ideały, do których wychowuje szkoła” – podkreślił.

Zorganizowane 6 listopada uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym pw.  św. Bartłomieja z udziałem uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz parafian. Poświęcony przez abp. Muszyńskiego sztandar wyhaftowały w swojej pracowni gnieźnieńskie siostry karmelitanki. Obok wizerunku patronki widnieją na nim słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Jak mówił w homilii arcybiskup senior „sztandar szkolny ucieleśnia wszystkie ideały, do których wychowuje szkoła – wartości ducha i intelektu”. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli do świetlicy na akademię przygotowana w oparciu o spektakl Tamary Kalinowskiej „Maria Skłodowska – poetycka opowieść z jedną kobietą w roli głównej”. Akademię poprzedziło odczytanie Uchwały Rady Gminy Dąbrowa o nadaniu sztandaru i jego prezentacja. Na zakończenie w budynku szkoły można było zwiedzić wystawę o dziejach szczepanowskiej szkoły i skosztować tortu z podobizną jej patronki.

10 listopada 2015