Szkoła Słowa Bożego – terminy katechez

W Gnieźnie, Pobiedziskach, Kłecku i Chodzieży – to tam prowadzone będą katechezy w ramach Szkoły Słowa Bożego. Szkoła Słowa Bożego to inicjatywa obecna w naszej archidiecezji od 2005 r. Jej celem jest zachęcenie wiernych do regularnej lektury Pisma Świętego, pomoc w rozumieniu tekstów biblijnych i wprowadzenie w ich medytację metodą lectio divina.

W Chodzieży poruszane zagadnienia będą obejmować podstawową wiedzę o Biblii oraz przybliżą najważniejsze zagadnienia z teologii biblijnej, co będzie przydatne w bardziej świadomym i owocnym słuchaniu słowa Bożego, a także wpisuje się w temat nowego roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W Kłecku poruszane zagadnienia również będą obejmować podstawową wiedzę biblijną oraz przybliżą tajemnicę Eucharystii, co jest przydatne w bardziej świadomym i owocnym przeżywaniu Mszy Świętej. W Gnieźnie i Pobiedziskach w trakcie spotkań medytowane będą „Listy do siedmiu Kościołów Apokalipsy”, co również pozwoli lepiej wejść w tematykę nowego roku duszpasterskiego.

Katechezy w Gnieźnie będą miały miejsce w parafii pw. św. Michała Archanioła. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 18.10.2023, o godz. 17.45.

Katechezy w Pobiedziskach będą miały miejsce w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 19.10.2023, o godz. 18.45.

Katechezy w Kłecku będą miały miejsce w parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 26.10.2023, o godz. 18.45.

Katechezy w Chodzieży będą miały miejsce w parafii pw. Nawiedzenia NMP. Pierwsze spotkanie odbyło się już w piątek 13 października o  godz. 18.15.

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych!

Wszyscy, którzy dotrwają do końca otrzymają pamiątkowe dyplomy i będą mogli przystąpić do Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, które patronuje przedsięwzięciu. Stowarzyszenie liczy obecnie w archidiecezji gnieźnieńskiej ponad 250 członków, z których większość to właśnie „absolwenci” Szkoły Słowa Bożego.

Poniżej zdjęcia z pierwszego spotkania w Chodzieży

16 października 2023