Tak, pomagam! – w ten weekend

W najbliższy piątek i sobotę (9-10 grudnia) w godzinach 10.00-20.00 Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie prowadzić zbiórkę żywności w wybranych sklepach i marketach. Włóżcie, jeśli możecie, coś więcej do swojego koszyka. Ważna jest najmniejsza nawet pomoc.

Zbiórka przeprowadzona zostanie m.in. w sieciach Biedronka, POLOmarket i  Lewiatan. W Gnieźnie także w wybranych sklepach „Społem”, czyli „Trzynastka”, „Ziemowit” oraz sklep przy ul. Poznańskiej. W widocznych miejscach czekać będą wolontariusze z identyfikatorami, ubrani w koszulki z logo Caritas. Najbardziej potrzebne produkty to oczywiście te z długim terminem przydatności do spożycia m.in.: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Caritas wykorzysta je do przygotowania świątecznych paczek oraz wigilii i codziennych posiłków dla osób bezdomnych i ubogich. „Każda taka zbiórka jest dla nas dowodem wielkiej szczodrości ludzi. Podczas poprzedniej udało nam się zebrać prawie 6 ton żywności i dzięki temu pomóc blisko 300 rodzinom wielodzietnym. Dziękujemy” – mówi dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. prał. Krzysztof Stawski.

Zbiórki Caritas oraz ogólnopolskie akcje pomocowe takie, jak Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, czy Szlachetna Paczka to nie jedyne przedświąteczne dzieła charytatywne. Wiele dobrego, najczęściej bez rozgłosu, dzieje się w naszych parafiach i taka „sąsiedzka” pomoc jest często najskuteczniejsza. Zachęcamy do włączania się w te drobne, lokalne dzieła. Wszak dobro nie ma podziałki ani skali.

7 grudnia 2016