Trzemeszno: ewangelizacyjny weekend

Od piątku 12 września do niedzieli 14 września w Trzemesznie trwała akcja ewangelizacyjna zachęcająca mieszkańców miasta do osobistego spotkania z Jezusem oraz odważniejszego manifestowania wiary w przestrzeni publicznej. W przygotowanie przedsięwzięcia aktywnie włączyła się młodzież.

Ewangelizacyjny maraton rozpoczął się w piątek wieczorem czuwaniem modlitewnym, które poprowadzili młodzi ludzie wraz z zespołem muzycznym i goszczącą w parafii Szkołą Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II. W sobotę ewangelizatorzy „ruszyli w miasto” przemierzając w marszu nie tylko główne ulice, ale także małe osiedlowe uliczki i manifestując swoją wiarę. Przed jednym z osiedlowych marketów wystawili pantomimę przypominającą o tym, co Jezus zrobił dla człowieka. Następnie na głównym placu miasta, wspólnie z mieszkańcami Trzemeszna, odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie i za  prześladowanych chrześcijan. Rozdawali również ulotki ukazujące ten problem oraz zachęcające do pomocy. Ewangelizacyjna sobota – jak każdy trzynasty dzień miesiąca – była dniem fatimskim, dlatego w czasie akcji nie mogło zabraknąć akcentu maryjnego. Wieczorne nabożeństwo fatimskie prowadzone przez parafialną wspólnotę duchowej adopcji dziecka poczętego poświęcone było wartości ludzkiego życia. W niedzielę natomiast punktem centralnym dnia była uroczysta Eucharystia sprawowana na boisku miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, podczas której dziękowano także za tegoroczne plony. Po Mszy św. odbył się czwarty festyn parafialny, z którego dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie przyszłorocznego letniego wypoczynku dzieci z potrzebujących rodzin. W organizację ewangelizacyjnej akcji aktywnie włączyła się wspólnota MŁODYCH bez nazwy – owoc ubiegłorocznej ewangelizacji miasta.

BK

Fot. T. Kieruj, F. Pawlak