Trzemeszno: zaduszki

Już po raz czwarty w trzemeszeńskiej bazylice odbyły się zaduszki poetycko-muzyczne dedykowane tym, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlitwie towarzyszyła poezja i specjalnie przygotowane utwory muzyczne.

Spotkanie odbyło się w sobotni wieczór 7 listopada, a więc w przedostatni dzień Oktawy Wszystkich Świętych. Scenariusz wieczoru przygotowała i zrealizowała młodzież z parafialnego zespołu muzycznego i wspólnoty „Exodus”. Obok poezji można było usłyszeć piosenki z repertuaru m.in.: Roberta Kasprzyckiego, Edyty Geppert, Antoniny Krzysztoń oraz zespołu „Czerwony Tulipan”. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy za tych, którzy w minionym roku odeszli z trzemeszeńskiej wspólnoty parafialnej. Na koniec została odśpiewana koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich zmarłych.

Fot. J. Polasiak

8 listopada 2015