Uroczystości ku czci św. Stanisława

„Pragnę wezwać Kościół Boży w Krakowie i w Polsce do szczerej i skutecznej jedności; jedności, która opiera się na racjach nadprzyrodzonych, a nie tylko ludzkich, aby można było wiarygodnie i owocnie wypełniać misję, otrzymaną od Boskiego Założyciela, a także być ziarnem zgody w dzisiejszym społeczeństwie i świecie, które są tak spolaryzowane i skonfliktowane” – mówił abp Antonio Guido Filipazzi nuncjusz apostolski w Polsce podczas uroczystości ku czci św. Stanisława przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce w Krakowie. Eucharystię poprzedziła procesja z relikwiami męczennika i innych polskich świętych i błogosławionych, wśród których niesiono także relikwie św. Wojciecha. W uroczystościach uczestniczyli z archidiecezji gnieźnieńskiej kanonicy Kapituły Prymasowskiej: proboszcz i kustosz katedry ks. infułat Jan Kasprowicz oraz ks. kan. Maciej Olczyk wraz z braćmi z Towarzystwa św. Wojciecha.

Fot. Kuba Sobecki, archidiecezja krakowska

12 maja 2024