Utalentowani mile widziani

Dla chórzystów

Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie ogłasza nabór nowych śpiewaków. Do chóru mogą być przyjęte osoby z dobrym głosem: młodzież i dorośli. Próby odbywają  się w piątki o godz. 18.00 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej – sala na I piętrze przy ul. Seminaryjnej 2a ((na terenie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie). Nowi  kandydaci do Chóru są proszeni o przybycie na przesłuchanie i pierwszą próbę dnia 11. września o godz. 17.30. Istniejący zespół śpiewaczy cieszyć się będzie z nowych śpiewaków. Serdecznie zapraszamy.

Dla przyszłych organistów

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej to szkoła, kształcąca przyszłych organistów. Edukacja teoretyczna i praktyczna trwa cztery lata. 12 września o godz. 9.00 w gmachu konwiktu przy Wyższym Prymasowskim Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2, rozpocznie się kolejny rok jej działalności. Kandydaci na pierwszy rok, mający podstawowe umiejętności gry na pianinie, mogą zgłaszać się do dyrektora SMK, ks. Dariusza Sobczaka (tel. 691 030 513) lub przybyć na pierwsze zajęcia pół godziny przed ich rozpoczęciem.

4 września 2015