Wągrowiec: „Głosy dla Hospicjum”

Z okazji obchodzonego co roku w październiku Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej w Wągrowcu odbył koncert „Głosy dla Hospicjum”. Spotkanie było okazją, by podziękować wszystkim zaangażowanym i wspierającym opiekę paliatywną.

Dziękując zarówno za wsparcie, jak i obecność na koncercie ks. prałat Andrzej Rygielski – założyciel i prezes Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa, które sprawuje pieczę nad Ośrodkiem opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, opowiedział o idei i funkcjonowaniu hospicjum. Nawiązując do roli wolontariuszy, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy z miłości poświęcają swój czas, by nieść ulgę i pomoc choremu bliźniemu. „Dziękuję, że nas wspieracie i chcecie być z nami tego dnia, który jest tak ważny dla opieki paliatywnej i hospicyjne” – mówił. O tym, jak wygląda bycie wolontariuszem w hospicjum, na podstawie własnego doświadczenia, opowiedziała Barbara Ostrowska z Hospicjum „Palium” w Poznaniu. Wieczór ubogacił występ Marcina Stycznia z towarzyszeniem muzyków: Tomasza Pfeiffera – gitara, Krzysztofa Pacana – gitara basowa i Michała Piotrowskiego – perkusja. W programie koncertu znalazły się piosenki z wszystkich dziesięciu płyt artysty. Oprócz utworów autorskich artysta wykonał piosenki do tekstów Jana Pawła II, Ernesta Brylla czy „Amen” Leonarda Cohena. W koncercie udział wzięli członkowie, sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia im. ks. Niwarda Musolffa, mieszkańcy i lokalne władze Wągrowca oraz wolontariusze wągrowieckiego hospicjum.

Każdy z nas może pomóc terminalnie chorym w hospicjum, przekazując 1 procent podatku dla Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu – KRS 0000058949 lub darowiznę na konto 68 1240 37251111 0000 4059 2688.

Fot. M. Talaczyński, S. Owsianny

22 października 2019