Wągrowiec: ku czci Wniebowziętej

Pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego celebrowano w wągrowieckiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP doroczny odpust ku czci Matki Bożej. Wspólnota przygotowywała się do niego w czasie trwającego od soboty triduum.

Jednocześnie parafia przeżywała renowację misji świętych, które w ubiegłym roku poprzedziły rekoronację figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Nauki, podobnie jak w ubiegłym, roku prowadził, paulin o. Stanisław Jarosz, który na kanwie niedzielnej Ewangelii przypomniał słuchaczom, że Bóg jest miłością, a zło obecne w życiu człowieka jest skutkiem grzechu. Duchowny przewodniczył też Mszy św. w sobotę, którą poprzedziła procesja maryjna z modlitwą różańcową, która przeszła ulicami parafii z kościoła filialnego pw. św. apostołów Piotra i Pawła do klasztoru. Msza św. odpustowa w święto Wniebowzięcia NMP zgromadziła licznych wiernych, przedstawicieli lokalnych władz, proboszczów z Wągrowca i dekanatu, poczty sztandarowe, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń kościelnych. Eucharystii przewodniczył abp senior Henryk Muszyński, który mówił o roli Matki Bożej w życiu człowieka, a przede wszystkim o Jej niezachwianej wierze i ufności. Wypowiedział również słowa Aktu Zawierzenia Matce Bożej, polecając Jej opiece wszystkich parafian i wszelkie sprawy, jakimi żyje paulińska wspólnota.

Fot. J. Marczewski

16 sierpnia 2017