Wągrowiec: lato w Oratorium

Pod takim hasłem w pierwszej połowie lipca ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu spędziła wakacyjny czas korzystając z atrakcji przygotowanych przez opiekunów i wychowawców. A wszystko w bliskości Boga.

Półkolonie zorganizowano po raz pierwszy. Już pierwszy dzień przyniósł sporo emocji. Uczestnicy zwiedzili budynek Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz przyjrzeli się pracy policjanta. Największą atrakcją było selfi z Szafirem – psem policyjnym. Następny dzień upłynął na warsztatach zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu pt. „Akademia Sztuk Wszelakich”, a kolejny na zwiedzaniu Gniezna i okolic. Na wycieczkę wspólnie z młodymi parafianami pojechał proboszcz parafii ks. Tomasz Kruszelnicki. W programie znalazł się m.in. Skansen Miniatur w Pobiedziskach, Ostrów Lednicki, Parowozownia w Gnieźnie oraz oczywiście gnieźnieńska katedra i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Po zaznajomieniu się z początkami naszej Ojczyzny przyszedł czas na rozruszanie mięśni. Pod okiem ks. Damiana Woźniaka koloniści rozegrali mecz na wągrowieckim orliku, a ostatniego dnia zwiedzili miejscowy klasztor. Był to także dzień podsumowań i podziękowań za wspólnie spędzony czas.

P. Ciesielska

18 lipca 2018