Wągrowiec, Mieścisko: modlitwa przy relikwiach bł. rodziny Ulmów

W dniach 12 i 13 grudnia relikwie bł. rodziny Ulmów, które od 9 grudnia pielgrzymują po archidiecezji gnieźnieńskiej, były obecne w Wągrowcu. Głównym punktem nawiedzenia była Msza św. w intencji rodzin, koncelebrowana przez przybyłych z dekanatu kapłanów pod przewodnictwem dziekana ks. kan. Tomasza Kruszelnickiego.

Relikwie przybyły do Wągrowca we wtorkowe popołudnie ze Żnina, nawiedzając oprócz kościoła pw. św. Wojciecha także Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Przez cały dzień trwała przy nich modlitwa młodszych i starszych, a wieczorem rodzin i małżeństw, które podczas Mszy św. miały okazję odnowić swoje małżeńskie przyrzeczenia. We wtorkowy wieczór trwano także na modlitwie podczas Apelu Jasnogórskiego oraz podczas adoracji prowadzonej przez przedstawicieli poszczególnych wspólnot duszpasterskich. Po nocnej adoracji w Kaplicy Wieczystej Adoracji przy relikwiach odprawiona została w środę 13 grudnia Msza św. roratnia, a później Eucharystia w intencji ludzi starszych i chorych. W południe relikwie opuściły Wągrowiec i zostały przewiezione do Wrześni, nawiedzając po drodze parafię w Mieścisku.

Fot. parafia Wągrowiec, Mieścisko

13 grudnia 2023