Wągrowiec: skupienie braci

W parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu odbył się 4 czerwca dzień skupienia Towarzystwa św. Wojciecha regionu Pałuki. Skupienie poprowadził ks. kan. Tomasz Głuszak, asystent kościelny Towarzystwa.

Ks. dr Tomasz Głuszak w wygłoszonych rozważaniach nawiązywał do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wskazując na aktualność Pięćdziesiątnicy podkreślił, że zstąpienie Ducha Świętego było dla Apostołów wydarzeniem przełomowym. Dopiero wtedy wyszli odważnie z Wieczernika i z przekonaniem głosili Chrystusa. To umocnienie jest potrzebne wspólnocie wierzących w każdym czasie. Duch Święty bowiem inspiruje i zapala do ewangelizacji, uzdalnia do świadczenia o Zmartwychwstałym Panu w codzienności życia. W wygłoszonych naukach ks. Głuszak nawiązywał również do osoby bł. Michała Kozala, patrona wągrowieckiej parafii, gdzie odbywało się skupienie. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób. Dwóch nowych braci zostało przyjętych do Towarzystwa.

7 czerwca 2022