Wakacje LSO Nekla

Gdzie na wakacje? Oczywiście w góry. Ministranci z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli nie mieli żadnych wątpliwości. Jeden z sierpniowych tygodni spędzili w polskich Tatrach.

Piękny górski krajobraz, szumiące potoki, cisza leśnych szlaków… Wszystkich tych letnich bogactw doświadczyli ministranci z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli, którzy wspólnie z ks. Waldemarem Czarneckim wybrali się na wakacyjny wypoczynek w okolice Zakopanego. Młodzi ludzie dzielnie pokonali m.in. trudną trasę Doliny Suchej Wody, by wrócić z Kasprowego Wierchu, Jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej, nad Czarny Staw pod Rysami i Zielony Staw, następnie dotarli nad Morskie Oko, czy też nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dodatkowo wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch. Jak mówią, był to piękny czas obcowania z naturą i spotkania z Panem Bogiem w drugim człowieku. Wyjazd wsparli: proboszcz parafii w Nekli ks. Wojciech Schejn, parafianie oraz Gmina Nekla.

Fot. ks. W. Czarnecki

7 sierpnia 2017