Warsztaty animatorów LSO

W dniach 21-22 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się kolejne warsztaty animatorów LSO archidiecezji gnieźnieńskiej. Coroczne spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń oraz poszerzania horyzontów posługi w parafii. W tegorocznym uczestniczyło 13 animatorów. W piątek uczyli się podstaw pierwszej pomocy medycznej, wysłuchali krótkiego wykładu ks. dr. Jakuba Dębca, diecezjalnego duszpasterza LSO, a na zakończenie dnia w grupach opracowywali konspekty zbiórek dla kandydatów na ministrantów. Dzięki tej pracy możliwe jest rozpoczęcie tworzenia diecezjalnych podręczników formacyjnych LSO. Sobota z kolei rozpoczęła się oceną i dzieleniem się owocami pracy w grupach. Animatorzy wzięli też udział w warsztatach psychologii grupy, prowadzonych przez ks. Dariusza Larusa. Całość warsztatów była także czasem pogłębionej modlitwy – wspólnej Mszy świętej oraz Liturgii Godzin. Animatorom, oprócz diecezjalnego duszpasterza towarzyszyli również klerycy PWSD – Michał Bogusiewicz, Piotr Mroczkowski i Rafał Wojciechowski.

23 lutego 2020