„Wędrówki po Ewangelii wg św. Mateusza”

Konkurs o takiej tematyce odbył 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kruchowie. Swoją wiedzę w tym zakresie sprawdzili uczniowie z ośmiu szkół leżących na terenie dekanatu trzemeszeńskiego.

W konkursie wzięło udział 199 uczniów ze szkół w: Trzemżalu, Kruchowie, Orchowie, Gębicach, Wylatowie, Słowikowie oraz Trzemesznie (SP nr 1 i SP nr 2). Młodsi z klas I-III mieli za zadanie wykonać ilustrację do dowolnie wybranego fragmentu Ewangelii wg. św. Mateusza. Ich starsi koledzy z klas IV-VIII zmierzyli się w konkursie wiedzy. Wyniki oceniała komisja konkursowa w proboszczowskim składzie: ks. Piotr Kotowski z Trzemeszna, ks. Ryszard Skrzypczak z Kruchowa i ks. Krzysztof Tarbicki z Wylatowa. Na zwycięzców i uczestników czekały nagrody, dyplomy i gratulacje. Konkurs zorganizowały katechetki: Aleksandra Winkel z SP w Kruchowie i Hanna Choniej z SP nr 1 w Trzemesznie.

2 grudnia 2019