Wiara i pamięć – projekt parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni

Młodzież parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni i Zespołu Szkół Politechnicznych bierze udział w autorskim projekcie poświęconym ofiarom wojny. Głównym założeniem jest upamiętnienie kapłanów męczenników z ziemi wrzesińskiej. W ramach projektu młodzież pracuje nad nagrywaniem filmu o niemieckich obozach zagłady oraz nad tworzeniem książki o męczennikach regionu wrzesińskiego. Przedsięwzięcie związane jest także z wykładami, lekcjami historii w obozach koncentracyjnych i inną działalnością kulturalną takich jak tematyczne przedstawienia czy koncert patriotyczny. Młodzież parafii objęła troską groby zamordowanych kapłanów oraz miejsca ich pamięci. W minionym tygodniu odbyły się prelekcje dr Anny Jagodzińskiej z Instytutu Pamięci Narodowej poświęcone życiu duchowieństwa w niemieckich obozach śmierci. Projekt jest prowadzony pod nadzorem merytorycznym Muzeum Dzieci Wrzesińskich oraz pod patronatem burmistrza i starosty wrzesińskiego.

Fot. Arch. ks. Leszek Zych
14 grudnia 2022