Wielkopostna Oaza Modlitwy

Oazowicze z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się w Gnieźnie, aby przeżyć Wielkopostną Oazę Modlitwy. Trzy pierwsze dni kwietnia były dla nich czasem skupienia, wyciszenia i przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Jak to na oazie nie zabrakło też integracji i zwykłego bycia z sobą.

Tematyka rekolekcji skupiała się wokół słów Jezusa z niedzielnej Ewangelii: „I ja Ciebie nie potępiam”. W oparciu o ten cytat odbywały się spotkania w grupach, konferencje, homilie oraz modlitwy. Ponieważ podstawą formacji w Ruchu Światło-Życie są małe grupy, to właśnie w takich grupach młodzi rozważali temat grzechu – dlaczego człowiek odchodzi od Boga i co może zrobić, żeby do Niego wrócić? Kulminacyjnym momentem oazy było nabożeństwo pokutne.

W Wielkopostnej Oazie Modlitwy wzięło udział trzydzieści osiem osób, które na co dzień formują się we wspólnotach oazowych w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej. Dzięki uprzejmości gnieźnieńskich sióstr szarytek młodzi mogli przeżywać czas skupienia w budynku prowadzonego przez zgromadzenie przedszkola, a miejsce do kontemplacji i modlitwy zapewniła im gnieźnieńska parafia pw. Świętej Trójcy, którą reprezentował ks. Jarosław Wesołowski. Prowadzącymi rekolekcje byli: ks. Marcin Kąkol i Marysia Wolska wraz z ośmioosobową diakonią animatorów.

Tekst, fot.: Oaza AG
5 kwietnia 2022