Wielkopostna skarbonka Caritas

Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca dzieci i młodzież do odmówienia sobie drobnych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na pomoc osobom ubogim. Każda złotówka jest na miarę dobrego uczynku.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała w tym roku blisko tysiąc skarbonek, które trafiły do zgłoszonych wcześniej parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. Rozprowadzone wśród dzieci i młodzieży mają nie tylko wypełnić się monetami, ale przede wszystkim mają uczyć najmłodszych ofiarności i troski o innych. Nie chodzi o wielkie wyrzeczenia. Do skarbonki można wrzucić równowartość biletu do kina, ciastka z cukierni czy zwykłego lizaka. „Jałmużna Wielkopostna ma przede wszystkim wymiar edukacyjny i formacyjny. Ma wychowywać młodych ludzi do gotowości dzielenia się dobrami materialnymi, ale również swoimi talentami, zdolnościami i doświadczeniami” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W tym roku akcji przyświeca hasło „Wiara i Miłosierdzie”. Celem szczegółowym jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych i starszych oraz możliwość ofiarowania im konkretnej pomocy. W akcji mogą wziąć również udział najmłodsi, którzy nie będą mieli możliwości otrzymania skarbonek. Jałmużnę można odkładać do jakiegokolwiek pudełka lub przysłowiowej „skarpetki”, a po zakończeniu Wielkiego Postu przekazać parafialnemu Zespołowi Caritas lub ofiarować bezpośrednio potrzebującym.

Można również wysłać sms o treści POMAGAM na 72052, koszt 2,46 z VAT.

6 marca 2014