Wielkopostne czuwanie kapłanów

W Gnieźnie, Wągrowcu, Inowrocławiu i Gnieźnie odbędzie się w najbliższą sobotę wielkopostne czuwanie kapłanów. „Przyjedźcie na to modlitewne spotkanie z otwartym sercem i w trosce o nas wszystkich” – zaprasza Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Publikujemy list abp. Wojciecha Polaka

Drodzy Bracia Kapłani Archidiecezji Gnieźnieńskiej!

Serdecznie Was zapraszam do udziału w wielkopostnym czuwaniu modlitewnym w sobotę dn. 28 lutego br. Ten ważny czas, jakim jest przygotowanie do Paschy, rozpocznijmy wspólnym słuchaniem i rozważaniem słowa Bożego, indywidualną i wspólnotową modlitwą, rachunkiem kapłańskiego sumienia i Spowiedzią św. Wielkopostne czuwania modlitewne odbędą się w czterech miejscach Archidiecezji, zgodnie z załączoną informacją. Ich organizatorem jest Referat ds. kapłanów Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Archidiecezjalne Studium Pastoralne dla Kapłanów.

Przyjedźcie na to modlitewne spotkanie z otwartym sercem i w trosce o nas wszystkich. Niech łaska Ewangelii zadomowi w Was święte pragnienia i pobudzi do ich realizacji, abyście mogli cieszyć się świętością dzieł i ludzi, do których jesteście posłani. Polecam Was w modlitwie Chrystusowi Panu i Jego Matce, i z serca błogosławię.

Wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów odbędzie się w godz. 10.00 – 11.30 w:

• kościele pw. św. Krzyża we Wrześni
    spotkanie poprowadzi ks. Mariusz Chamarczuk SDB, dyrektor wspólnoty pw. św. Bernarda w Lądzie i rektor Wyższego Seminarium Duchownego;
  • kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu – klasztor paulinów
    spotkanie poprowadzi o. Piotr Urbaniak OSPPE;
  • kościele pw. Imienia NMP w Inowrocławiu
    spotkanie poprowadzi o. Krzysztof Lewandowski OFMCap., proboszcz par. pw. św. Jana Ap. w Mogilnie;
  • kościele pw. bł. bpa Michała Kozala w Gnieźnie
    spotkanie poprowadzi ks. Marcin Kałwik CSMA.

W programie: katecheza wielkopostna, sakrament pojednania, adoracja eucharystyczna, indywidualna modlitwa nad słowem Bożym, wspólna modlitwa.

25 lutego 2015