Wielkopostne skupienie kapłanów

W czterech rejonach duszpasterskich – Wrześni, Wągrowcu, Gnieźnie i Inowrocławiu odbyło się 29 lutego wielkopostne skupienie kapłanów. W Inowrocławiu z księżmi modlił się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa brewiarzowa, którą poprowadził ks. Jacek Wachowski, wikariusz inowrocławskiej parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, gdzie spotkanie się odbyło. Następnie duchowni wysłuchali nauki rekolekcyjnej o. Piotra Okroja OFMConv, wikariusza miejscowej parafii pw. Świętego Krzyża, a następnie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. Była też okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego kapłani w sposób szczególny modlili się za papieża Franciszka, biskupów i braci kapłanów, a także za pracowników służby zdrowia, wszystkich chorych oraz tych, którzy niosą im ulgę w cierpieniu, także opiekujących się zarażonymi koronawirusem i pracującymi nad szczepionką, która pozwoli go zwalczyć.

Wielkopostny dzień skupienia kapłanów odbył się także w kościele pw. św. Jadwigi we Wrześni, gdzie nauki wygłosił o. Tomasz Okoń OFM Cap, gwardian klasztoru i proboszcz parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie; w kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu (prowadzący o. Józef Stępień OSPPE, proboszcz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu oraz w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie (prowadzący o. Bogdan Waliczek OSPPE, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Biechowie).

Fot. ks. P. Kowalski

1 marca 2020