Wielkopostne skupienie organistów

Organiści z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w rekolekcjach połączonych z warsztatami muzycznymi i liturgicznymi. Wielkopostne skupienie odbyło się w dniach 26-27 marca w domu sióstr pallotynek w Gnieźnie.

Wielkopostne skupienie organistów wpisało się już na stałe w kalendarz rekolekcyjnych spotkań w archidiecezji gnieźnieńskiej. W tym roku uczestniczyło w nim 30 osób, które na co dzień dbają o muzyczną oprawę liturgii w swoich parafiach. W czasie rekolekcyjnego spotkania miały okazję wsłuchać się uważniej w Słowo Boże, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz spotkać z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicy skupienia wysłuchali również konferencji głoszonych przez ks. kan. Jakuba Dębca, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej oraz uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Szlifowali także swój muzyczny i wokalny kunszt podczas warsztatów prowadzonych przez ks. kan. Dariusza Sobczaka, dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego i Chóru Prymasowskiego. W czasie zajęć uczyli się nowych pieśni napisanych na kanonizację bł. Jana Pawła II, zapoznali ze śpiewami liturgicznymi na Triduum Paschalne oraz przypomnieli sobie mniej znane pieśni wielkanocne. Rekolekcje zorganizował diecezjalny duszpasterz świeckich pracowników kościelnych ks. Piotr Kotowski.

29 marca 2014