Wigilia w jadłodajni Caritas ZAPROSZENIE

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, siostry szarytki oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia zapraszają wszystkich ludzi samotnych, bezdomnych i ubogich w Wigilię o 12.00 na uroczysty wigilijny posiłek w jadłodajni przy ulicy Lecha w Gnieźnie. Wspólnie z wszystkimi do stołu zasiądzie też Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„Święta  Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas – mówi ks. Marcin Andrzejewski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Zauważmy tych wokół nas, którzy są samotni lub nie stać ich na wieczerzę. Podczas naszego spotkania każdy uczestnik Wigilii nie tylko zasiądzie do stołu, przy którym będzie mógł spożyć tradycyjny posiłek, dzieląc swoją radość z innymi ludźmi, ale będzie miał także okazję przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia”.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje wigilijne spotkanie wspólnie z siostrami szarytkami oraz Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego Paulo. Do stołu zasiada zwykle ponad sto osób – ludzi w kryzysie bezdomności, ubogich, ale także tych, którzy nie mają rodzin i świąteczny czas spędzają samotnie. Co roku spotyka się z nimi Prymas Polski abp Wojciech Polak. O to, by na stole pojawiły się tradycyjnie wigilijne potrawy dbają pracownicy i wolontariusze Caritas oraz siostry szarytki. W tym roku w organizacji pomógł również SELGROS. Dla wszystkich przygotowane zostaną także drobne upominki.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia) Caritas zaprasza podopiecznych i potrzebujących do kaplicy sióstr szarytek, gdzie o 10.00 ks. Marcin Andrzejewski odprawi Mszę św., po której wszyscy zaproszeni zostaną na świąteczny obiad.

Caritas AG/BK
Fot. B. Kruszyk