Wilczyn: „Totus tuus”

W niedzielne popołudnie 20 października w parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie, która tego dnia świętowała odpust ku czci swojej patronki, odbył się koncert chóralny „Totus Tuus”, będący jedną z wielu inicjatyw podejmowanych przez parafię w ramach akcji „Dar na stulecie”, organizowanej z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Koncert był drugim tego typu przedsięwzięciem w tym roku. Inicjatorem włączenia się parafii w akcję „Dar na stulecie” jest proboszcz w Wilczynie ks. Waldemar Mazur, który powołał w tym celu specjalny komitet odpowiadający za realizację poszczególnych zadań. Organizacji koncertów chóralnych podjął się organista wilczyńskiej parafii Kamil Trzebiński, który jest jednocześnie dyrygentem powstałego w 2016 roku chóru kameralnego „Sursum Corda”. Na niedzielnym koncercie, oprócz chóru z Wilczyna, wystąpił także chór „MILENIUM” z parafii pw. św. Mikołaja w Sławnie pod dyrekcją organisty Patryka Gadzińskiego. Zgromadzeni mieli okazję usłyszeć dzieła takich kompozytorów jak: Piotr Pałka, Henryk Jan Botor, Jacek Sykulski, Norbert Blacha. Ostatnim punktem koncertu było rozdanie nagród wszystkim biorącym udział w konkursach zorganizowanych w ramach akcji „Dar na stulecie”. Po koncercie Mszę św. celebrował wikariusz wilczyńskiej parafii ks. Mariusz Orlikowski. Z racji Niedzieli Misyjnej w parafii gościli tego dnia Misjonarze Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego.

23 października 2019