Wilczyn w Ziemi Świętej

Od Betlejem po Grób Pański w Jerozolimie. Od 7 do 16 lutego dziewięćdziesięciu pątników, gównie z parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie, pielgrzymowało po Ziemi Świętej śladami Jezusa Chrystusa, słuchając Jego słów zapisanych w Ewangeliach.

Pielgrzymi nawiedzili Betlejem i Nazaret, gdzie w Bazylice Zwiastowania NMP modlili się o wzrost wiary. W wodach Jordanu odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a w Kanie Galilejskiej małżeństwa ponownie ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Na Górze Błogosławieństw pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., a później wypłynęli na Jezioro Galilejskie, słuchając katechezy bł. Jana Pawła II. Jej dopełnieniem była Droga Krzyżowa ulicami Jerozolimy, którą pątnicy przemierzyli rozważając ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa. Jak mówił organizator pielgrzymki ks. Michał Drzewiecki, przez osiem dni wędrówki do miejsc życia i nauczania Jezusa Chrystusa Słowo Boże dotykało pielgrzymów w sposób szczególny. Teraz, umocnieni modlitwą i tym wszystkim, co przeżyli, mają stać się jego głosicielami.

W pielgrzymce uczestniczyło łącznie dziewięćdziesiąt osób, w tym blisko osiemdziesiąt z parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie. Pielgrzymom obok ks. Drzewieckiego towarzyszył ks. Jarosław Wesołowski.

Relacja i zdjęcia na www.parafiawilczyn.pl

21 lutego 2014